Haberler

Türkiye’de Yayın Yapan Kaç Radyo Kanalı Var?

Türkiye’de Yayın Yapan Kaç Radyo Kanalı Var?

TÜİK araştırmasına göre Türkiye’ de yayın hayatını sürdüren yaklaşık olarak 190 radyo kanalı var. Bu istatistikler RTÜK tarafından açıklandı. Bu yayınların % 77’si karasal ortamdan yayın yapanlar % 22’si ise uydu, kablolu ve internet üzerinden yayın yapan radyolar şeklinde. Karasal olarak yayın yapan % 77’lik dilimin içerisinde % 11’i televizyondan da yayın yapılıyor. Burada toplam istihdama katkı yapan kanallar % 60’ı oluşturuyor.

Türkiye’de yayın hayatını sürdüren pek çok radyo kanalı bulunuyor. Bunun yanı sıra aynı zamanda internet üzerinden korsan yayınlar yapan radyo kanalları da bulunuyor. Bu kanalların amaçları insanların daha kaliteli ve daha düzgün müziklere ulaşıyor olmalarını sağlamak. Dijital yayıncılıktan bahsedecek olursak bu yayınların dinleyici kalitesi de oldukça kuvvetli bu anlamda her radyonun kendi kitlesini oluşturma gayreti içerisinde olduğunu görebiliyoruz.

Radyo yayıncılığının insanların büyük bir bölümünü etkilemiş olduğunu biliyoruz. Çünkü aynı zamanda istihdama da katkı sağlıyor. Bu amaçla gerek reklam yayıncılığı gerekse reklam gelirleri konusunda radyoculuğun önemli bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Radyo insan hayatında önemli bazen boş bir vaktimizin bazen de duygularımızın yönlendirilmesini sağlıyor.

İyi bir yayın yapabilmek için bir takım kriterlere dikkat edilmesi ve kendi vizyonunun olması gerekiyor. bu vizyon bir anlamda radyonun kalitesini ön plana çıkarabilecek konu başlıklarını oluşturuyor.

admin

Kasım 14th, 2017

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook IconYouTube IconTwitter Icon
test     Read More »